پیوستن به فناوران

شرکت فناوران اطلاعات خبره در راستای تحقق اهداف، توسعه و حفظ پروژه‌های نرم‌افزاری خود، از متخصصان، دانش‌آموختگان حوزه فناوری اطلاعات و علاقمندان به کار در محیطی حرفه‌ای، پویا و دوستانه دعوت به همکاری می‌کند. صداقت، تلاش، کار تیمی، توکل، احترام، فروتنی و نظم، ستون‌های فعالیت در فناوران است و ما در فناوران به این ارزش‌ها معتقد هستیم. اگر شما هم مثل ما فکر می‌کنید، در این راه با ما هم‌مسیر شوید.

افزون بر راه های تماس موجود، برای تماس مستقیم با واحد جذب و آموزش فناوران، میتوانید از طریق ایمیل talent@iraneit.com اقدام فرمایید. 

درخواست همکاری و ارسال رزومه

ارسال رزومه با مراجعه به صفحه فرصت‌های شغلی، و از طریق وبسایت‌های کاریابی مثل جاب‌ویژن، جابینجا و غیره امکان‌پذیر است.

بررسی رزومه‌ها

بررسی رزومه‌هایی که به دست فناوران رسیده است، اولین مرحله استخدام به حساب می‌آید. بررسی رزومه‌ها توسط کارشناسان خبره فناوران و هم‌چنین هوش مصنوعی (AI) صورت می‌گیرد و دقت و صحت بالایی خواهد داشت.

دعوت به مصاحبه

از میان افرادی که رزومه آن‌ها بررسی شده، با توجه به نیاز شرکت و تخصص و توانمندی، افراد واجد شرایط برای مصاحبه دعوت می‌شوند. مصاحبه‌ها در فناوران با توجه به ماهیت سمت درخواستی و صلاحدید مدیریت به صورت حضوری یا آنلاین انجام می‌شود.

آزمون و مصاحبه فنی

کارجوها در یک آزمون عمومی استاندارد شامل تست بهره هوشی (IQ)، هوش هیجانی (EQ)، تست روان‌شناسی و در یک آزمون تخصصی شرکت خواهند کرد و بعد از آن یک مصاحبه رفتارشناختی و فنی با کارشناسان جذب خواهند داشت.

{لینک نمونه سوالات SQL}

کمیته جذب

نتایج آزمون عمومی و اختصاصی به ضمیمه نتایج مصاحبه‌ها و رزومه توسط تیمی ۵ نفره متشکل از کارشناسان نیروی انسانی و مدیران ارشد شرکت بررسی خواهد شد و تصمیم نهایی درباره استخدام فرد گرفته می‌شود.

همکاری آزمایشی

شروع همکاری شامل یک دوره آزمایشی سه ماهه خواهد بود و تازه‌واردان فناوران طی فرآیند آموزش، مباحث عمومی و تخصصی را فرا می‌گیرند. پس از پایان دوره آزمایشی، عملکرد کارجو توسط کمیته جذبT بررسی و امکان ادامه همکاری مشخص می‌شود.

قرارداد نهایی و پیوست به فناوران

بعد از عبور از مرحله همکاری آزمایشی و نتیجه ارزیابی کمیته جذب، کارجو به طور رسمی و با قرارداد بلندمدت در فناوران استخدام می‌شود.

سه گام آموزش

آغاز به کار در فناوران شامل یک دوره آموزشی سه‌مرحله‌ای خواهد بود. این دوره‌های آموزشی با توجه به زمینه کاری افراد از یک ماه یا سه ماه متغیر است و تخصصی و منحصربه‌فرد بودن زمینه کاری باعث شده آموزش نیروها یک اصل مهم و حیاتی در شرکت باشد. فناوران محیطی برای کار و یادگیری است و آموزش نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل واحدی مجزا به نام «واحد جذب و آموزش» در فناوران مشغول فعالیت است و به کارجوها کمک می‌کند مهارت‌های خود را تقویت کنند و با کسب‌وکار فناوران آشنا شوند و برای ورود به تیم‌های تخصصی آمادگی لازم را کسب کنند.

گام اول: آشنایی با مفاهیم بیمه

  • یادگیری مفاهیم پایه بیمه، تعاریف و اصطلاحات حوزه بیمه و بیمه‌گری
  • آشنایی با مفاهیم بیمه از جمله صدور بیمه‌نامه، خسارت، حواله و غیره
  • یادگیری کار با واسط کاربری سیستم جامع و یکپارچه بیمه‌گری بنیان

گام دوم: آموزش‌های فنی

  • یادگیری مفاهیم و مباحث Framework، SQL، TSQL، سرور و ابزارهای داخل شرکت
  • یادگیری مفاهیم تکمیلی ، مفاهیم و اصطلاحات مالی و مشترکات تخصصی

گام سوم: کارگاه‌های تخصصی

  • ملحق شدن به تیم‌ها با توجه به مهارت و تخصص
  • یادگیری مباحث تخصصی تیم‌ها و کسب‌وکار خاص آن‌ها