درباره ما

فناوران اطلاعات خبره، با بیش از دو دهه سابقه تولید، اجرا و پشتیبانی راهکارهای نرم افزاری بیمه‌گری با مدیریت و پردازش بیش از 55% از پرتفوی صنعت بیمه و جلب اعتماد 80% از شرکت‌های بیمه کشور بزرگترین سکوی بیمه‌گری (Platform) در ایران به شمار می‌رود. اصلی‌ترین محصول فناوران یک کراینشورنس (Core Insurance) به نام «سامانه جامع و یکپارچه بیمه‌گری بنیان» است که نقش بسزایی در پاسخ به نیازهای نرم‌افزاری شرکت‌های بیمه دارد. اکنون فناوران با بیش از 400 متخصص در مسیر تحول دیجیتال در صنعت بیمه و ارتقای خدمت رسانی به ایرانیان گام برمی‌‌دارد.

شرکت فناوران برای توسعه و نگه‌داری پروژه های نرم افزاری خود، از علاقه‌مندان به کار در محیطی حرفه‌ای و پویا برای همکاری دعوت به عمل می‌آورد، چنانچه می خواهید در این مسیر با ما همراه باشید شرایط همکاری با ما را با دقت مطالعه نموده و در پایان رزومه خود را برای ما ارسال نمایید.

آمار و ارقام

0

مورد اعتماد 24 شرکت بیمه

رتبه0

شورای عالی انفورماتیک ایران

0+ میلیون

پردازش فراخوان از سرویس های API در ماه

0+ میلیون

رسیدگی به پرداخت خسارت در سال به طور متوسط

0+ میلیون

صدور بیمه نامه در سال به طور متوسط

0+ هزار

کاربران فعال سامانه جامع بنیان

0+

نیروی متخصص

0+ درصد

سهم بازار در صنعت بیمه ایران

0+ میلیون

خدمت رسانی به بیمه شدگان
تاریخچه

روزی روزگاری در دنیای فناوری اطلاعات بیمه، گروهی از پیشگامان سفر خود را آغاز کردند. اگرچه فناوران به طور رسمی در سال 1382 تاسیس شد، اما بنیانگذاران آن پیشتر در زمینه فناوری اطلاعات و بیمه فعالیت داشتند. با شروع به ظهور شرکت های بیمه خصوصی در ایران، نیاز به راهکارهای پیشرفته فناوری اطلاعات بیشتر شد. و بدین ترتیب در سال 1382 فناوران متولد شد و به اولین نقطه عطف مهم خود رسید: عقد قرارداد با شرکت های بیمه رازی و کارآفرین. از سال 1383 تا 1386 فناوران اطلاعات خبره، پس از اثبات کارایی نرم‌افزار با شرکت های بیمه البرز (یکی از چهار شرکت‌ بیمه بزرگ ایران)، بیمه دی، بیمه نوین، بیمه سامان، بیمه معلم و بیمه میهن قرارداد اجرا و پشتیبانی منعقد کرد. تعداد نیروی شرکت که در زمان تاسیس 5 نفر بود اکنون به 24 نفر رسیده بود. سامانه جامع بیمه­گری در سال 1387 در بیمه آسیا نصب و راه اندازی شد و تا سال 1390 سامانه جامع بیمه­گری تحت دات نت در تمام شرکت­های بیمه طرف قرارداد مستقر شد. شرکت­های بیمه سینا، کوثر، آتیه­سازان حافظ، بیمه ما و بیمه آرمان در این دوران به جمع مشتریان ما پیوستند. فناوران به مرور هم سبد محصولات خود را توسعه داد وهم تغییرات قابل توجهی در معماری نرم افزار ایجاد کرد و در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ وارد دوره تحول دیجیتال شد. در این دوران تعداد همکاران ما به 234 نفر رسیده بود. زیرساخت API Manager برای مدیریت APIهای سیستم جامع بیمه راه‌اندازی شد و توسعه انواع مختلف APIهای صدور بیمه نامه و ثبت خسارت آغاز شد. فناوران در طول این دوره، به تقویت نقاط قوت خود در مدیریت داده و ایجاد گردش کار و اتصال به شبکه بانکی ادامه داد. فناوران اطلاعات خبره از زمانیکه با 5 نفر آغاز به کار کرد تا امروز که بیش از 400 نفر متخصص، پروژه­های شرکت را پیش می­برند، تجربه ای منحصر به فرد در این سفر داشته است، سفری که او را به یکی از ارائه دهندگان پیشرو فناوری ایران در صنعت بیمه تبدیل کرد.

چشم انداز

در افق پنج ساله، فناوران اطلاعات خبره شرکتی متعالی و چابک و در ارائه راهکار جامع بیمه‌گری (Core Insurance) و سیاست‌های فناوری اطلاعات در صنعت بیمه کشور پیشرو و تأثیرگذار خواهد بود. هم‌چنین با دانش فنی و محصول قابل رقابت با استانداردهای روز دنیا خواهد توانست جایگاه مناسبی در بازار صنعت بیمه کشورهای منطقه به دست آورد و زیرساخت بیمه‌گری باز فناوران، سکوی توسعه بیمه‌گری دیجیتال در ایران خواهد بود.

مأموریت‌های سازمان

مدیران

  • به‌کارگیری دانش فنی و استانداردهای روز دنیا در حوزه فناوری اطلاعات
  • ارائه محصولات پیشرو در حوزه عملیات بیمه‌گری
  • فراهم کردن بسترهای لازم برای تحقق بیمه‌گری دیجیتال
  • ارائه خدمات مطلوب در زمینه توسعه و پشتیبانی نرم‌افزار بیمه‌گری به صنعت بیمه ایران
  • تعهد و دقت در پیاده سازی استانداردها و خط‌مشی‌های امنیت اطلاعات ( مشاهده متن کامل بیانیه خط‌مشی امنیت اطلاعات فناوران )

Mr. Majid Khakvar-Co-founder & CEO
مجید خاک‌ور

مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره

Mr. Yousef Ghalati-Co-founder & CPO
یوسف قلاتی

معاون محصول و رئیس هیئت مدیره

Mr. Gorban Mohammady-Co-founder & CTO
قربان محمدی

معاون فنی و عضو هیئت مدیره

Mr. Mahdi Imanimehr-Deputy CEO & CRM
مهدی ایمانی مهر

قائم مقام مدیرعامل و معاون توسعه ارتباط با مشتریان

Mr. Omid Moshashaei-COO
امید مشعشعی

معاون عملیات

سخن مدیرعامل

نزدیک به دو دهه از تاسیس فناوران می گذرد؛ مجموعه‌ای پرتلاش و باانگیزه با همکارانی حرفه‌ای و متخصص و همواره به دنبال ارائه بهترین راهکارها برای مشتریان خود. انطباق معماری محصولات شرکت با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، توسعه محصول براساس متدولوژی‌های روز عرصه‌ی فناوری اطلاعات و درعین حال ارائه محصولی صد درصد ایرانی و متناسب با نیازهای صنعت بیمه همواره یکی از برنامه‌های راهبردی فناوران در طول سالیان گذشته بوده است. به عبارتی دیگر در کنار توجه به نیازهای جاری مشتریان، نگاه مستمر به تغییر و تحولات فناوری اطلاعات در کلان مساله، و بررسی و پیگیری روند تغییرات سریع در کسب و کار صنعت بیمه به صورت ویژه و به تبع آن توجه و دقت در روند توسعه‌ی راهکارهای نرم‌افزاری بیمه‌گری ارائه شده توسط شرکت‌های مطرح دنیا برای پاسخ گویی به نیازهای رو به گسترش این صنعت در تمام جزئیات از اصلی‌ترین راهبردهای این شرکت می‌باشد.
رعایت اخلاق حرفه‌ای و توجه به ارزش‌های انسانی از ویژگی‌های بارز فناوران است. همواره سعی کرده‌ایم در کنار توجه به توانمندی‌های فنی و تکنیکی افراد، رعایت اصول، رفتار و اخلاق حرفه‌ای را سرلوحه فعالیت‌های خود قراردهیم. باور داریم موفقیت فقط با توکل به خدا، تلاش و کوشش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر به‌دست خواهد آمد. با تکیه برهمین باور است که “فناوران” شکل گرفته، رشد کرده و به بلوغ رسیده و همین مسیر را با جدیت دنبال خواهد کرد. تا به امروز موفقیت‌های بزرگی به‌دست آورده‌ایم و با وجود اینکه بیش از هشتاد درصد شرکت‌های بیمه کشور از راهکارهای جامع بیمه‌گری ما استفاده می‌کنند هیچگاه از وضع موجود راضی نشده و به نتایج حاصله قناعت نکرده‌ایم؛ مغرور هم نمی‌شویم چرا که می‌دانیم هنوز راه زیادی در پیش رو داریم. موفقیت را حرکت مستمر رو به جلو تعریف می‌کنیم و آن را معنا خواهیم کرد. اگر درعرصه‌ی فناوری اطلاعات صنعت بیمه‌ی کشور حرف اول را می‌زنیم، باور داریم که در آنسوی مرزهای کشورمان نیز می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم و توان و ظرفیت ایران و ایرانی را به رخ همگان بکشیم.
به امید موفقیت‌های بیشتر برای ایران عزیز و ایرانیان پر افتخار.

مجید خاک‌ور
مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره

زندگی در فناوران

لحظاتی با تیم ما

مورد اعتماد 24 شرکت بیمه

80 درصد شرکت های فعال در صنعت بیمه در ایران
Asia
بیمه آسیا
بیمه آرمان
بیمه البرز
بیمه توسعه
بیمه تجارت
بیمه سینا
بیمه تعاون
بیمه سرمد
بیمه سامان
بیمه رازی
بیمه پارسیان
بیمه امید
بیمه نوین
بیمه معلم
بیمه میهن
بیمه میهن
بیمه ما
بیمه کوثر
بیمه کاریزما
بیمه کارآفرین
بیمه ایران معین
بیمه حافظ
بیمه دی
بیمه دانا
بیمه آتیه سازان

همکاران فنی و تجاری

شرکای فنی و تجاری
سیناد