استقرار، توسعه و نگه‌داری

استقرار، توسعه و نگه‌داری

مشتریان فناوران برای هر کدام از محصولات شرکت از سه خدمت استقرار، توسعه و نگه‌داری بهره‌مند خواهند شد. محصولات، تولیدات جدید، زیرسیستم‌ها و نسخه‌ها به اقتضای نیاز مشتریان مستقر و راه‌اندازی می‌شوند و بعد از آن و در طول حیات محصول، خدمات توسعه و نگه‌داری برای سیستم‌ها در نظر گرفته می‌شود و بیشتر تیم‌های فناوران به طور مداوم صحت عملکرد و امکان ارتقای سیستم‌ها را تحت نظر دارند.

خدمات استقرار

در فناوران اطلاعات خبره خدمات استقرار به دو صورت انجام می‌شود. شکل اول، استقرار و راه‌اندازی سامانه جامع و یکپارچه بیمه‌گری فناوران در شرکت‌هایی که است به تازگی به باشگاه مشتریان شرکت پیوسته‌اند و شکل دوم، استقرار زیرسیستم‌ها، نسخه‌ها، محصولات و تولیدات جدید در شرکت‌های بیمه طرف قرارداد فناوران است. مراحل طراحی پروژه، نیازسنجی راهنمایی کاربر، رفع خطا، تست‌های آزمایشی و هم‌چنین استقرار نسخه‌ها و محصولات جدید در تمام مراحل تا استقرار کامل سیستم‌ها در این خدمت جای دارند.

 

  • استقرار سامانه جامع و یکپارچه فناوران

در شرکت‌هایی که به تازگی به باشگاه مشتریان فناوران پیوسته‌اند

  • استقرار زیرسیستم‌ها، نسخه‌ها، محصولات و تولیدات جدید

در شرکت‌های طرف قرارداد فناوران

توسعه و نگه‌داری

توسعه و نگه‌داری

توسعه و نگه‌داری سیستم‌ها از بخش‌های حیاتی سیستم جامع بیمه‌گری بنیان است. بخش عمده توان و تمرکز شرکت صرف نگه‌داری، توسعه و به‌روزرسانی سیستم‌ها و سامانه‌های فناوران می‌شود. واحدهای توسعه و نگه‌داری شرکت علاوه بر رصد و مانیتورینگ مداوم سیستم‌ها و زیرساخت‌ها، مشکلات و خطاها را اعلام و رفع می‌کنند. سامانه‌ها در فناوران به طور مستمر در حال ارتقاء هستند و از تکنولوژی‌های روز دنیا برای سیستم‌ها استفاده می‌شود.

پیاده‌سازی استانداردهای امنیتی

پیاده‌سازی استانداردهای امنیتی

استانداردسازی امنیتی سیستم‌ها، ایمنی و محافظت از داده‌ها را تضمین می‌کند. شرکت فناوران بخشی از این استانداردها را بر اساس نیازهای سازمان و مشتریان و مطابق پروتکل‌های امنیتی تدوین و پیاده‌سازی می‌کند هم‌چنین مشاوره‌های امنیتی به مشتریان بر اساس نیازهای ایشان از خدمات فناوران است.

مانیتورینگ

مانیتورینگ

مانیتورینگ و نظارت فناوران به صورت مستمرو به شیوه های مستقیم و اتوماتیک، سلامتی سرورها و سرویس‌ها را بررسی و در صورتی که خطا یا ایرادی مشاهده شود، اطلاع رسانی شده و برای رفع آن راهکار اعلام می‌کند.

رفع خطا

رفع خطا

علاوه بر سیستم‌های رفع خطا در واحد‌های مختلف فناوران مانند پشتیبانی، سامانه جامع بیمه‌گری، هوش تجاری و غیره، در واحد توسعه و نگه‌داری هم مانیتورینگ مداوم سرورها و سرویس‌ها هم در سمت فناوران و هم در سمت مشتری در حال انجام است و خطاهایی که سیستم اعلام کند، در اسرع وقت شناسایی، بررسی و رفع می‌شوند.

پشتیبانی از داده‌ها

پشتیبان‌‌گیری از داده‌ها (Backup)

در فناوران، داده‌های مشتریان به عنوان ارزشمندترین سرمایه شرکت‌های طرف قرارداد در چند لایه پشتیبانی و محافظت میشود و در سرورهای مختلف در لوکیشن های متفاوت نگه‌داری می‌شوند. در فناوران داده‌ها با به‌روزترین فناوری‌های پشتیبان‌گیری به صورت داغ و سرد (Hot & Cold Backup) محافظت می‌شوند.

توسعه زیرساختها

توسعه زیرساخت‌ها

فناوران به طور مستمر تکنولوژی‌های روز دنیا را بررسی و مطالعه و موارد متناسب با نیازهای شرکت و مشتریان را انتخاب می‌کند. اهمیت به‌روز بودن در حوزه دانش باعث شده میزان قابل توجهی از توان شرکت صرف تحقیق و توسعه شود. از آنجایی که تغییرات در زیرساخت اغلب هزینه زیادی نیاز دارد، به همین دلیل تمام تکنولوژی‌های انتخاب شده، ابتدا در فناوران تست و بررسی می‌شود و بعد از آن با توجه به نیاز سازمان و به نحو مقتضی به گونه‌ای که کمترین ایراد و هزینه را برای سیستم‌ها ایجاد کند، به صورت مرحله‌ای پیاده‌سازی می‌شود.

مزایا

اطمینان‌پذیری (Reliability)

اطمینان‌پذیری در نگه‌داری سیستم‌های فناوران تضمین می‌کند داده‌های شرکت‌های طرف قرارداد در شرایط عادی و در مواجهه با حوادث و مشکلات از صحت و دقت کافی برخوردار باشند و با ضریب بالایی، درستی داده‌ها تضمین شود. زیرساخت‌ها به نحوی مهندسی شده است تا در صورت بروز هرگونه مشکلی در بسترهای مرتبط، خطری صحت و جامعیت اطلاعات را تهدید نکند.

دسترس‌پذیری بالا (High Availability)

حساسیت کار در صنعت بیمه و مشتری‌محور بودن این شرکت‌های بیمه باعث شده اهمیت دسترسی به سیستم‌ها در شرایط مختلف بیشتر احساس شود. زیرساخت‌های فناوران به گونه‌ای مهندسی شده‌اند تا دسترسی مشتریان با حد اقل قطعی بوده و در مواقع بحران و حوادث همچون اختلالات خطط انرژی، مخابراتی و غیره، دسترسی به سیستم‌ها همچنان امکان‌پذیر باشد. این دسترسی بالا به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا در مواقع بحران سیستم‌های خود را زنده (Live) نگه دارند و از خسارت‌های احتمالی در حوزه‌های جذب مشتری، سیستم‌های اداری و غیره جلوگیری کنند.

بهینه‌سازی مداوم

بهینه‌سازی سامانه‌ها و محصولات از فعالیت‌های دائمی فناوران است. بسترهای فنی مانند هر بستر دیگری نیاز به باز طراحی و بررسی دقیق به منظور شناسایی نقاط ضعف دارند و فرآیندهای مستمری در فناوران به پایش وضعیت همه بخش‌ها می پردازد و در صورت شناسایی نقاط ضعف یا نقاط مشکل‌‌ساز (Bottleneck) با برطرف کردن آن‌ها بهینه‌سازی‌های لازم را انجام می‌دهد.